Holly Webb

Holly Webb
Mieszka w południowej Anglii w Berkshire z mężem, trojgiem dzieci i kotem. Zaczęła pisać wiele lat temu, kiedy pracowała jeszcze jako redaktor literatury dziecięcej. Jednak to pisanie książek było jej największą pasją. Obecnie pisze bez przerwy. Do tej pory ukazało się ponad siedemdziesiąt jej książek, w tym książki z bestsellerowych serii: „Zaopiekuj się mną”,„Strażnicy Zamku Penhallow” i „Mój niesforny szczeniak” – ponad milion sprzedanych egzemplarzy w Polsce!

http://www.holly-webb.com/


Wywiad z Holly Webb

Skąd wziął się pomysł, aby zacząć pisać o czworonogach?
Od zawsze kochałam koty i psy. Zwierzęta towarzyszą mi przez całe życie. Według mnie więź pomiędzy dzieckiem a czworonogiem jest czymś niezwykłym, a ja chciałabym unaoczniać tę więź.

Czy masz w domu koty lub psy?
Obecnie mam tylko jednego kota o imieniu Marble. Jego imię pochodzi od pewnego rodzaju ciasta!

Napisałaś bardzo wiele książek o perypetiach zwierzaków. Którego z bohaterów serii „Zaopiekuj się mną” lubisz najbardziej?
Pusię z Zagubionej w śniegu. To pierwsza książka z serii i była najtrudniejsza do napisania, bo musiałam nadać jej odpowiedni charakter – wtedy jeszcze nie wiedziałam, że powstaną kolejne książki. Uważam, że Pusia jest cudowna!

Skąd czerpiesz pomysły na kolejne książki o kociakach i szczeniakach? Czy są to prawdziwe historie, czy tylko częściowo oparte na faktach?
Wielu ludzi opowiada mi historie, które przydarzyły się im oraz ich zwierzętom. Najczęściej te historie opowiadają mi dzieci podczas autorskich spotkań w szkołach. Opowieści w książkach zawierają wątki, które wydarzyły się naprawdę, jednak wplotłam je w fikcyjne otoczenie.

Zwierzęta w Twoich książkach mają ciekawe imiona. W jaki sposób je wymyślasz?
Większość szczeniaków ma imiona zasłyszane i pożyczone od piesków, na które ludzie wołają w parku. Moi synowie uwielbiają psy i często proszę ich o pomysły na imiona. To bardzo pomocne!

Piszesz głównie dla młodych czytelników. Jakie są zalety bycia autorem książek dla dzieci?
To wspaniałe, że mogę robić to, co naprawdę kocham, a w szczególności, że piszę o zwierzętach, które uwielbiam.

Jakiej rady udzieliłabyś dzieciom, które chciałyby zaopiekować się kotem lub psem?
Postarajcie się zapamiętać, że kot czy pies, który należy do Was, należy również do siebie – ma swoje uczucia, które trzeba uszanować.

Co powiedziałabyś dzieciom, które czytają Twoje książki i kochają zwierzęta, lecz z różnych względów nie mogą mieć pupila w domu (np. rodzice nie wyrażają zgody lub dziecko ma alergię).
To bardzo trudna sprawa. Być może mogłyby adoptować zwierzę w zoo lub w schronisku lub mogłyby zaangażować się w wolontariat na rzecz zwierząt.

W jaki sposób spędzasz czas wolny? Jakie jest Twoje ulubione zajęcie?
Kocham czytać książki i uwielbiam rysować – jednak nie na tyle dobrze, by ilustrować własne książki.

I na koniec najważniejsze, czy mogłabyś pozdrowić Twoich polskich czytelników?
To wspaniałe wiedzieć, że czytacie moje książki w Polsce. Serdecznie Was pozdrawiam i mam nadzieję, że moje historie nadal będą Was bawić i wzruszać.
Dziękuję również wydawnictwu za wspaniałe tłumaczenia!

Książki tego autora:

Zielona Sowa wykorzystuje pliki cookies aby ułatwić Ci korzystanie ze strony oraz w celach analityczno-statystycznych.
W dowolnym momencie możesz wyłączyć obsługę plików cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej »

X
×

Zapisz się
do newslettera

Dodatkowo otrzymasz 30% rabatu
na Twoje najbliższe zakupy